Rekordowa ilość żeglarzy regatowych na Jeziorze NIEGOCIN … czyli Puchar Trzech Ryb ENERGA Sailing Cup !
Gdyby tak połączyć wszystkie żeglujące w miniony wekeend w Giżycku Optimistki mielibyśmy „optimistyczną” gąsienicę o długości ponad 520 metrów J
W giżyckich regatach zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: w klasie Optimist (gr. A i B), Cadet oraz Laser 4.7. Rozegrano ponad 30 wyścigów, w których wzięło udział 273 młodych żeglarzy.
Zawody rozpoczęły się w piątek o godzinie 11.00. Na jeziorze Niegocin ścigały się teamy z Warszawy, Poznania, Gdyni, Kamienia Pomorskiego, Krakowa, Goleniowa, Chojnic, Iławy, Mrągowa, Ustki, Bydgoszczy, Suwałk, Pucka, Lublina, Legionowa, Grudziądza, Białegostoku a nawet zawodnicy z Litwy i Białorusi.
W klasie Optimist gr. A rozegrano siedem wyścigów – żeglarze ścigali się tu w dwóch dywizjach. Rywalizację wygrał Michał Sawicki (YKP Gdynia), drugi był Marcin Urbański (CHKŻ Chojnice), a na trzecim stopniu podium stanęła Agnieszka Urbaś (YKP Gdynia).
W tej grupie, punkty zdobyte podczas regat, wliczają się do klasyfikacji cyklu Energa Sailing Cup. Była to również III eliminacja do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy 2013’.
W prestiżowej pierwszej „10” znaleźli się też:
4. Adam Głogowski, 1999, Yacht Klub Stal Gdynia
5. Joanna Trejter, 1999, JKW Poznań
6. Aleksandra Melzacka, 1998, YKP Gdynia
7. Julia Szmit, 2000, MBSW/UKŻR Giżycko
8.Tytus Butowski, 2001, YKP Gdynia
9. Maciej Abramowicz, 2000, MOS SSW Iława
10. Krzysztof Bykowski, 2000, JK Kamień Pomorski
...
16. Wojtek Klimaszewski
24. Filip Szmit
29. Kinga Łozak
82.Filip Brajczewski
90.Kacper Bochan
125. Julia Rogalska
W gr. B przeprowadzono trzy wyścigi.
W tej kategorii zwyciężył Rokas Radivker (BANGPUTYS Litwa) przed Weroniką Jaroszek (JK Kamień Pomorski). Trzecie miejsce zajął Mateusz Chmieliński (Opti CWM Gdynia).
...
17. Oskar Niemira
26. Kuba Kazukiewicz
40. Maja Niemira
51. Tomek Trajnowicz
c.d.
Piękna żeglarska pogoda czekała na zawodników
pierwszego dnia pierwszych regat z cyklu ENERGA Sailing Cup. Na Pucharze Trzech
Ryb w Giżycku stanęło na starcie 139 młodych żeglarzy z klasy Optimist grupy A.
Przyjechały teamy z Warszawy, Poznania, Gdyni, Kamienia Pomorskiego, Krakowa,
Goleniowa, Chojnic, Iławy, Mrągowa, Ustki, Bydgoszczy, Suwałk, Pucka, Lublina,
Legionowa, Grudziądza, Białegostoku, są też zawodnicy z Litwy i Białorusi.
Warunki są fantastyczne ! Duży akwen jeziora Niegocin, słońce i wiatr o sile 3-
4 Beaufortów. Przeprowadzono dzisiaj trzy zaplanowane wyścigi, a rywalizacja na
wodzie jest niezwykle zacięta ! Po pierwszym dniu prowadzi Adam Głogowski z
Yacht Klubu Stal Gdynia przed Marcinem Urbańskim z CHKŻ Chojnice i Michałem
Sawickim z YKP Gdynia.
Na jeziorze Niegocin walczy też dzielnie 18 załóg klasy Cadet ( po dwóch wyścigach miejsce pierwsze zajmuje załoga Paweł Jakubowski i Jakub Witkowski z Mikołajek ) oraz 13 Laserowców 4.7( po trzech wyścigach prowadzi Paulina Daniszewska ).Zawodnicy grupy B rywalizowali w Pucharze Giżyckiej Grupy Regatowej, regaty wygrał Paweł Abramowicz przed Sławkiem Kapałką i Tomkiem Misiakiem - od jutra grupa B rywalizuje w Pucharze Trzech Ryb.
Bazą regat jest piękny – przestrzenny i nowoczesny port EKOMARINA Giżycko. Po wyścigach czekał na zawodników na brzegu Berlinkowóz z pysznymi hot dogami i jogurty Milka, a po południu rozegrano jeszcze w porcie całe mnóstwo meczów w piłkę nożną, do rozgrywek zgłosiło się 19 drużyn !
Jutro dalsza rywalizacja na wodzie i kolejne atrakcje na brzegu :-)
© 2024 Giżycka Grupa Regatowa | Delivered by UpwindMedia