loader

A jednak mamy Puchar !

Stach Klimaszewski dwoma dzisiejszymi wyścigami wywalczył brąz w Pucharze Europy klasy Laser Radial Men ! Zaliczył też jeden zwycięski wyścig.

W ogólnej klasyfikacji pierwsza "5" to:
1. Marcin Rudawski
2. Jakub Rosłoń
3. Natalia Szymczyk
4. Anna Weinzieher ( reprezentująca Polskę na Olimpiadzie w Londynie )
5. Stanisław Klimaszewski

Startowało 29 radialowców, a wspólnie z Polakami ścigali się Czesi, Litwini i Norwegowie.

W klasie Laser 4.7 wygrał Mikołaj Kowalski, przed Magdą Kwaśny i Marcinem Pilarczykiem ( w stawce 32 zawodników ).
Paulina Daniszewska poddała się panującym dzisiaj bardzo ciężkim warunkom na wodzie, ale Gracja nie odpuściła ! Ostatecznie Gracja zajęła 22, a Paulina 28 miejsce.

Wśród standardowców złoto wywalczył olimpijczyk z Londynu - Kacper Ziemiński, drugi był Patryk Piasecki, trzecie miejsce zajął Jonasz Stelmaszyk.

To były ostatnie w tym sezonie regaty, w których brał udział Stach - w sobotę 29.09 wraca na studia w Aberystwyth University do Walii.