loader

Crewsaver Open Polish Optimist Championship

to olbrzymie prestiżowe regaty w klasie Optimist - każdy szanujący się Optimiściarz czeka na nie cały sezon; 260 zawodników z siedmiu krajów - Polski, Niemiec, Litwy, Finlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Rosji ścigało się przez trzy dni na wodach Zalewu Kamieńskiego.

A warunki nie rozczarowały żeglarzy. Silny wiatr, który chwilami dochodził nawet do 7 B, sprawił, że część zawodników nie mieściła się w limicie czasu - w wielu wyścigach nie zostali sklasyfikowani.

W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Ola Melzacka z YKP Gdynia, druga była Laura Schewe z Niemiec, a trzecia Marta Weiss również z YKP Gdynia. W klasyfikacji Open zwyciężył Niemiec Paul Feldhusen, drugi był Litwin Simonas Jersowas, a trzeci Szwed Emil Järudd. Najlepszy z Polaków, Bartosz Wałczyk z CHKŻ Chojnice był szósty. To były pierwsze regaty w Polsce w tym sezonie, w których przeprowadzono wszystkie dziewięć zaplanowanych wyścigów !

Giżycki team, oczywiście pod opieką trenerki Basi Dziekańskiej, zaprezentował się w Kamieniu świetnie ! Ciągle jest to najmłodsza grupa zawodników – a radzili sobie bez kompleksów na równi ze starszymi ( i cięższymi :-) rywalami.

Julia Szmit po fantastycznych dwóch wyścigach ( 8 i 6 ! ) w złotej grupie wywalczyła 28 miejsce – siódma w klasyfikacji dziewcząt ( szósta wśród Polek ).
Świetnie poradził sobie w tych trudnych warunkach Wojtek Klimaszewski ( najwyżej sklasyfikowany
11-latek ) - 68 w ogólnych wynikach ( 28 wśród Polaków ), czwarty z srebrnej grupie, a regaty zakończył wygranym wyścigiem.
Kinga Łozak – w open – 83, 18 w srebrnej grupie, 37 – wśród Polaków.
Michał Strupiński – w open 133 miejsce, 3 w brązowej grupie.
Filip Szmit – jeden z najmłodszych startujących w Kamieniu Pomorskim zawodników zajął miejsce 158 ( 28 w brązowej grupie ).
Kacper Bochan – 25 w pomarańczowej grupie ( 221 open ) - debiutant w gr. A.

Atrakcją trzeciego dnia regat była wizyta Agnieszki Skrzypulec, olimpijki z Londynu w klasie 470. Podczas regat kręcone były też zdjęcia do kolejnego odcinka Magazynu Żeglarskiego realizowane przez telewizję TVN. Premiera nowego odcinka prawdopodobnie już w październiku.

Ps. Gdy Wojtek wczoraj nad ranem wrócił do domu, na pytanie „Jak było ?”