loader

Fantastyczne wyniki w Czorsztynie !

VX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Małopolsce zakończona – do pełnego sukcesu brakowało nam tylko brązowego medalu i proszę – jest ! Brąz w Czorsztynie wywalczył Staś Klimaszewski startujący w klasie Laser 4.7. Przeprowadzono siedem wyścigów. Było nerwowo, z mnóstwem emocji, zwłaszcza gdy z uwagi na warunki pogodowe sędziowie przerywali wyścigi lub też nie puszczali ich wcale – prawdą jest więc, że żeglarstwo regatowe uczy cierpliwości !

Dla niewtajemniczonych nadmienię, że Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.

W klasie Laser 4.7 – chłopcy startowało 46 zawodników, oto medaliści:

1.       Damian Pietruszewski MOS Iława ( 23 pkt. )

2.       Andrzej Strzeszyński ŻMKS Poznań ( 24 pkt. )

3.       Stanisław Klimaszewski MBSW/UKŻR Giżycko ( 27 pkt. )

43. Szymon Ignaciuk ( 211 pkt. )

W klasie laser 4.7 rywalizowało 29 dziewczynek, zwyciężyły:

1.       Aleksandra Dzik MOS Iława ( 20 pkt. )

2.       Paulina Czubachowska KS Zatoka Puck ( 21 pkt. )

3.       Joanna Pawlak ŻMKS Poznań ( 37 pkt. )

15. Ewelina Roman ( 84 pkt. )
25. Katarzyna Bogdańska ( 126 pkt. )

Nasi laserowcy zdobyli łącznie 7 pkt. – Staś – 6 a Ewelina 1 pkt. W klasyfikacji klubowej żeglarze z Giżycka wywalczyli wspólnie 32 pkt. co daje MBSW 7 pozycję w kraju na 52 kluby !!! – przed nami są SKŻ Sopot, Baza Mrągowo, MOS Iława, ŻMKS Poznań, ChKŻ Chojnice i Sejk Pogoń Szczecin – czyli jesteśmy trzecim klubem w województwie !