loader

Jeszcze o OOM by Wojciech Caban

Giżyccy żeglarze na trasach Ogólnopolskiej Olimpiady  Młodzieży 2013

W dniach 8-18/08 br. na wodach Zalewu Włocławskiego rozegrane zostały regaty żeglarskie XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Giżycką Grupę Regatową czyli Międzyszkolna Bazę Sportów Wodnych i Uczniowski Klub Żeglarstwa Regatowego "Niegocin" reprezentowało 15 zawodnikówi zawodniczek.

W klasie Optimist wysoką formę w tym sezonie potwierdziła Julia Szmit zdobywając srebrny medal w konkurencji dziewcząt. Bardzo dobrze finiszowała także Kinga Łozak, która była czwarta. W konkurencji chłopców do ostatniego wyścigu nie było wiadomo, jak będzie wyglądał "podział" medali. W tej rozgrywce liczył się bardzo Filip Szmit, który ostatecznie zakończył swój start na 4 miejscu. Czwarta była też w kl. Laser 4,7 Dziewcząt Magda Daniszewska, któraprzegrała brązowy medal na remisie.

c.d.

Drużynowo MBSW/UKŻRw OOM zajęła 6 miejsce na 69 biorących udział klubów. Była też najwyżej sklasyfikowanym klubem z województwa.

Trenerami GGR byli: Barbara Dziekańska – kl. Optimist, Cezary Borkowski – kl. Laser  i Mirosław Ambroch – kl. Techno 293.