loader

Kolejny Puchar Prezydenta Miasta Suwałk w Starym Folwarku przeszedł do historii ... ( 12-14.07.08 )

Siedmiu zawodników pojechało w sobotni poranek z Giżycka nad Wigry by wystartować w regatach o Puchar Prezydenta Suwałk. Pogoda niestety nie rozpieszczała.
W sobotę 12.07.08 r. giżycka załoga startująca w klasie Cadet - Grzegorz Kaczmarski ( sternik ) i Mateusz Cemka ( załogant ) rozpoczęła starty w regatach pucharowych. Optymistkarze zaś ( Ola Tulkiewicz, Michał Strupiński, Weronika Nowosadko, Wojtek Klimaszewski i Kacper Bochan ) rywalizowali tego dnia w Memoriale Bohdana Stępkowskiego. Niestety towarzyszący pierwszemu wyścigowi silny szkwał z "księdzowskiej buchty" sprawił, że najmłodsi tj. Ika, Wojtek i Kacper poddali się i pod opieką wigierskiego WOPR-u powrócili do bazy.
Memoriał wygrał Sebastian Kalafarski ( m.in. otrzymał pokrowiec do optymistki ufundowany przez naszą Panią Trener - Basię Dziekańską - siostrzenicę Bohdana Stępkowskiego ), Ola Tulkiewicz była 5 a Michał - 19. Łącznie w klasie Optymist startowało 23 zawodników.
W niedzielę, mimo długiego wyczekiwania na wodzie nie zawiało z żadnej z wigierskich bucht .... i wyścigi nie odbyły się.
W poniedziałek, po nocnych burzach, prognozy również nie były zbyt optymistyczne. Jednak, gdy pełni nadziei zawodnicy, trenerzy i sędziowie zeszli na wodę a niestrudzeni korowcy zdobyli jedno z nadwigierskich wzgórz ... zawiało !!! - tym razem z hańczańskiej !
Sprawnie przeprowadzono trzy wyścigi.

W sumie więc w Pucharze Prezydenta Miasta Suwałk kadeciarze przepłynęli siedem wyścigów a optymistkarze - trzy.
Grzegorz z Mateuszem ( w stawce 15 załóg ) zajęli dziesiątą pozycję - meldowali się na mecie jako: 12, 11, 10, 11, 10, 10 i 4.
W OPP gr. B pięknie pływała Ola Tulkiewicz ( 1, 10, 1 ) - zajęła trzecie miejsce a w klasyfikacji dziewcząt zdobyła srebrny puchar !
Zdobywający swoje pierwsze szlify w gr. B nasi najmłodsi zawodnicy poradzili sobie tym razem znakomicie !
Michał Strupiński był 14 ( 13, 19 i 6 ! ), Wojtek Klimaszewski - 18 ( 15, 18, 16 ), Weronika Nowosadko - 19 ( 19, 17, 18 ) a Kacper Bochan - 20 ( 20, 20, 19).