loader

Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4.7 - podsumowanie!

Troje zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej Marta Weiss, Wojciech Klimaszewski
oraz Michał Strupiński uczestniczyło w Mistrzostwach Europy w klasie Laser 4.7 w Gdyni.
Był to ich pierwszy start w tak prestiżowej imprezie. Poradzili sobie doskonale!

Rywalizowali z żeglarzami w wieku do 17 lat. Na starcie ME stanęło 66 zawodniczek z 21 krajów
oraz 162 zawodników z 27 państw. Warunki w Gdyni dopisały, każdego dnia zgodnie z planem rozgrywano dwa wyścigi - w sumie uczestnicy ME metę przekraczali 12 razy.
Ostatecznie Marta Weiss zakończyła starty na miejscu 24 jako druga z Polek.
Wojtek Klimaszewski
uplasował się na 19. pozycji w srebrnej grupie (tj. 73 ogółem) i na pozycji 25. (w stawce 81 rywali) w klasyfikacji U16 i jest tu najwyżej sklasyfikowanym Polakiem.
Michał Strupiński
zajął w srebrnej grupie 33 miejsce (87. ogółem), odpowiednio w U16 - miejsce 33 jako drugi zawodnik w polskiej ekipie.
Złotymi medalistami tych Mistrzostw zostali Włosi - Guido Gallinaro i Federica Cattarozzi.

Wojtek z Michałem są członkami Kadry Narodowej w klasie Laser 4.7 - przed nimi jeszcze start
w Mistrzostwach Świata w klasie Laser 4.7 w Medemblik w Holandii (6-14.08.15).

W czasie gdy trwały Mistrzostwa Europy, pozostała część naszego laserowego teamu przebywała
do minionego piątku w Gdyni na zgrupowaniu, a już następnego dnia - w sobotę wystartowali w Pucharze Mazur na jeziorze Niegocin. Zuchy !