loader

"Optimistycznie" na Gdynia Sailing Days !

Świetnie startowała nasza "optimistyczna" grupa B na Pucharze Trenerów w Gdyni (14-16.07 ) !
W stawce 148 zawodników z całej Polski, którzy stawili się w tym roku na Gdynia Sailing Days nasza "szóstka" pokazała się z jak najlepszej strony ... a warunki nie były łatwe - wiał zmienny wiatr, który w piątek dochodził nawet do 23 węzłów. W ciągu trzech pracowitych, regatowych dni przeprowadzono wszystkie zaplanowane dziewięć wyścigów.
Regaty wygrał jedenastoletni Mikołaj Staniul z YKP Gdynia - syn dwukrotnego olimpijczyka w klasie 470 - Zdzisława, który startował na igrzyskach w 1992 roku w Barcelonie i cztery lata później w Atlancie, obecnie trenera reprezentacji Bermudów w klasie Optymist, przygotowującego również do startu na igrzyskach olimpijskich w Londynie 2012 jedną z żeńskich załóg niemieckich w klasie 470.

Na podium w Gdyni stanęła fantastyczna Julka Szmit !

Julia w klasyfikacji open zajęła czwarte miejsce, a wśród dziewczynek wywalczyła srebrny puchar.
Świetnie w Gdyni radziła sobie również Kinga Łozak, która zamknęła pierwszą "dziesiątkę" tych regat, a w klasyfikacji dziewcząt była czwarta !
Wojtek Klimaszewski zajął bardzo wysoką 17 lokatę, Michał Strupiński był 35, Filip Szmit zakończył rywalizację na pozycji 42 a Wiktoria Gubin - na miejscu 67.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów :-)
A. K.

Ps.
Dzisiaj odpoczywacie, a od jutra tj. od poniedziałku do czwartku ( włącznie ) Basia Dziekańska organizuje stacjonarne zgrupowanie. Wszyscy jej zawodnicy meldują się codziennie o godz. 10.00 w Bazie. W programie są dwa treningi i obiad dla całej grupy. W piątek - wolne, a w sobotę i niedzielę walczycie na Pucharze Mazur :-)