loader

Optimistyczny Puck

Ostatnie dni kwietnia i majowy weekend były bardzo pracowite dla obu naszych optimistycznych teamów. Zgrupowanie i start w Pucku to nieoficjalny początek sezonu w klasie Optimist. Regaty Puchar "Zatoki" Puck dla grupy A były częścią cyklu ENERGA Sailing Cup oraz jedną z trzech eliminacji do Mistrzostw Świata i Europy. Na starcie w tej grupie stanęło ponad 150 młodych żeglarzy. Najlepiej poradził sobie oczywiście Filip Szmit - uplasował się na pozycji 14. Dla większości pozostałych naszych zawodników była to pierwsza przymiarka w grupie A, ale podopieczni Basi Dziekańskiej ścigali bez kompleksów - Amelia Dziąba 41 (9 wśród dziewczynek), Konrad Dziąba - 58, Jakub Kamiński - 62, Asia Fabisiak - 70, Kuba Kazukiewicz - 97, Paweł Kuszewski - 111.

W grupie B rywalizowało ponad 130 zawodników. Team dowodzony przez Bogdana Dziekańskiego narobił nam apetytu na medale :-) W dziesiątce znalazła się dwójka naszych żeglarzy: Patryk Chełkowski - 5 i Kuba Kluk - 9! Świetnie poradziły sobie dziewczynki: Magdalena Skórnóg - 23 i Amelka Potejko - 24 (odpowiednio 10 i 11 wśród dziewczynek). Na pozycji 66 znalazł się ośmioletni Mikołaj Strupiński, który wywalczył brąz w klasyfikacji do lat 9! Kamil Stemplewski - 80, Jaś Fuk - 112, Maja Cituk - 116, Mikołaj Czałbowski - 123 i debiutująca w grupie B Lena Cituk - 131.