loader

Pierwsza przymiarka do gr. A ... czyli nie taki wilk straszny ... jak go malują ...

W Kamieniu Pomorskim w dniach 16-18 września br. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie Optimist tj.Crewsaver Cup Open Polish Optimist Championship
- startowało ponad 250 zawodników - w tym zawodnicy z Niemiec, Szwecji, Finlandii, Rosji, Szwajcarii, Litwy, Estonii; łącznie rozegrano osiem wyścigów.
Po dwóch dniach i pięciu wyścigach, systemem mistrzowskim w niedzielę podzielono uczestników regat na trzy grupy: złotą, srebrną i brązową - w każdej z nich startowało ponad osiemdziesięciu zawodników.
Giżycczanie - Wojtek, Julia, Filip i Kinga znaleźli się w grupie srebrnej, Michał, Wiktoria i Paula - w brązowej.

Najlepiej w Kamieniu poradził sobie Wojtek Klimaszewski - w srebrnej grupie zajął miejsce dziesiąte, w swoim roczniku był sklasyfikowany najwyżej ! Julia Szmit uplasowała się na pozycji 15, a Filip Szmit ( zdecydowanie najlepszy wśród nielicznych uczestniczących w tych regatach dziewięciolatków ) wywalczył miejsce 40 :-), Kinga Łozak - 52.

W brązowej grupie Wiktoria Gubin zajęła miejsce 36, Michał Strupiński - 44, a Paula Kamińska uplasowała się na pozycji 68.