loader

Puchar PZŻ 2018

To był fantastyczny, silnowiatrowy żeglarski weekend!

Aż 22 zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej ścigało się w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej!
Filip Szmit startujący z Kubą Gołębiowskim MOS SSW Iława w klasie 420 wywalczyli srebrny puchar - w klasyfikacji Juniorów Młodszych byli najlepsi!
Nowy sprzęt, pod okiem trenera Tomka Jaworskiego, testowali nasi Cadeciarze - Bartek Ligęza z Jankiem Doboszem uplasowali się na wysokim piątym miejscu, Paweł Kuszewski z Kacprem Karbownikiem zajęli miejsce 14 - a w klasyfikacji Młodzików wywalczyli brązowy puchar! Staś Dann z Jakubem Dołubizno zakończyli rywalizację na pozycji 13. Jedyna nasza damska załoga tj. Amelia Siemaszkiewicz z Marysią Kusyk zdobywały w Krynicy swoje pierwsze regatowe doświadczenia.
W najliczniej reprezentowanej klasie - Laser 4.7 mężczyzn (56 startujących) najwyżej uplasował się Tomek Trajnowicz - na miejscu 6, Hubert Maczyszyn zajął miejsce 29 a Konrad Dziąba - 44. Amelia Dziąba startująca w klasie Laser 4.7 kobiet zakończyła regaty na pozycji 15.
W klasie Laser Radial mężczyzn Kostek Sawicki uplasował się na 7 pozycji, Daniil Fenko zajął miejsce 13, Mateusz Siedlecki - 14, Bartek Guz - 35. Filip Zajączkowski, którego czeka jeszcze dużo sportowej pracy, zamknął stawkę zajmując pozycję 43.
Nie zawiodła nas Julia Rogalska, która w klasie Laser Radial kobiet wywalczyła świetną szóstą pozycję - a w klasyfikacji Juniorek wywalczyła brązowy puchar! Nasza tegoroczna maturzystka - Magda Daniszewska swój pierwszy w tym sezonie start zakończyła na miejscu 15.
Świetnie zaprezentowali się Standardowcy - Wojtek Klimaszewski zajął miejsce 5, wśród Młodzieżowców był trzeci a w klasyfikacji Juniorów zdecydowanie był najlepszy. Stach Klimaszewski uplasował się jedno miejsce za bratem :-)
Całą laserową "trzynastkę" trenuje Czarek Borkowski.Brawo!