loader

Regatowo w Pucku !

W dniach 23-25 maja 2008 r. odbył się w Pucku Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w klasach nieolimpijskich. W tych prestiżowych regatach startowało aż trzynastu zawodników z Giżycka. Wiatru i emocji nie brakowało ! Silnowiatrowy weekend pokazał, kto zimą nie próżnował a komu kondycji zabrakło ...
W najliczniej obsadzonej klasie Laser 4.7 startowało 67 zawodników. Świetnie spisał się Staś Klimaszewski zajmując ósmą lokatę ( był: 4, 16, 6, 15, 18*, 11, 15, 3, 7), Artur Brzozowski uplasował się na 20 pozycji ( 30*, 22, 13, 19, 24, 20, 19, 21, 23 ) a Artek Danilewicz był 28 ( 13, 21, 33, 33, 32, 47, DNF, 5, 28 ), Ewelina Roman zajęła 61 pozycję.

W klasie BIC TECHNO 293 ( 43 zawodników ) wspaniale poradził sobie Adam Łożyński - zajął siódme miejsce ! Na mecie meldował się jako: 7, 7, 7, 7, 7, 8*, 8, 6, 3. Pozostali Giżyczczanie zostali sklasyfikowani odpowiednio: Rafał Nowicki - 21, Małgosia Łukaszewicz - 33, Marysia Komar - 34, Karol Matelak - 37, Adam Makowczenko - 40.

W klasie Cadet ( 32 załogi ) nie zawiedli Krzyś Małecki z Hubertem Krzewińskim. Wywalczyli bardzo wysoką piątą pozycję ! W dziewięciu przeprowadzonych wyścigach byli: 3, 3, 7, 6, 4, 5, DNF*, 5, 9.

W klasie OK-Dinghy ( 17 zawodników ) debiutował w Pucku Piotr Małecki - ostatecznie zajął 15 miejsce.

Zadowolonym gratuluję wyników a Wszystkich szczerze podziwiam za determinację i wolę walki, za to, że mimo trudnych warunków kończyliście wyścigi !