loader

Rewelacyjne wyniki naszych zawodników czyli puckowy zawrót głowy !

W miniony weekend odbył się na wodach Zatoki Puckiej Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w klasach nieolimpijskich i jak to w Pucku bywa - wiało nieźle ! Przeprowadzono wszystkie z zaplanowanych dziewięciu wyścigów.

Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie !!!

Przywieźli do Giżycka cały zestaw zdobytych pucharów i potwierdzili w ten sposób, że stanowimy obecnie I Regatową Ligę w kraju !

W klasie Laser 4.7 Staś Klimaszewski potwierdził swoją kapitalną formę wygrywając regaty w stawce 50 zawodników. Po pierwszym dniu zajmował pozycję czwartą ale w sobotę już prowadził z przewagą 5 punktów, kolejnymi wyścigami w niedzielę powiększył przewagę do drugiego sklasyfikowanego zawodnika o 14 punktów ! To już czwarte zwycięstwo Stasia w tym sezonie !

¦wietnie radziła sobie w Pucku Ewelina Roman – w klasyfikacji open zajęła 28 miejsce ale wśród dziewcząt ( 22 zawodniczki ) uplasowała się na wysokiej 9 pozycji.

Analizując wyniki w klasie Techno 293 właściwie jest nudno :-)) - regaty wygrał Marcin Urbanowicz z SKŻ Hesta Sopot wygrywając osiem z dziewięciu wyścigów.

Srebrny puchar zdobył Adam Łożyński ! - w ośmiu wyścigach zajmował systematycznie pozycję drugą ! Nad kolejnym sklasyfikowanym zawodnikiem miał 16 punktów przewagi !

Rafał Nowicki uplasował się na poz. 12 a Damian Górski i Tomasz Nieradko odpowiednio na miejscach 24 i 25. Startowało 17 chłopców.

W klasyfikacji dziewcząt ( 19 zawodniczek ) Małgosia Łukaszewicz i Agnieszka Gutkowska zajęły miejsca 8 i 9.

W klasie Cadet ( 29 załóg ) walka o pucharowe miejsca trwała do ostatniego wyścigu ! Jeszcze w sobotę Krzyś Małecki i Mikołaj Mickiewicz zajmowali czwarte miejsce ale niedzielnymi wyścigami ukończonymi kolejno na pierwszej i drugiej pozycji wywalczyli brązowy puchar !