loader

Srebrny Żagiel Optimista?

Ależ skąd!
Złoty Żagiel Optimista !!!

Filip Szmit wygrał regaty w Kiekrzu w klasie Optimist gr. A - była to ostatnia w tym sezonie impreza eliminacyjna z cyklu ENERGA Sailing Cup, za tydzień finał w Sopocie!

Amelia Dziąba wygrała regaty w Kiekrzu w klasie Optimist gr. B w klasyfikacji dziewczynek! Ogólnie zajęła siódme miejsce :-)

Rozegrano 6 wyścigów w grupie A i 5 w grupie B. Z trzech dni zawodów tylko sobota nie sprzyjała żeglarskiej rywalizacji. Na akwenie w Kiekrzu ścigało się łącznie 289 zawodników w klasie Optimist
- 79 w grupie A oraz 210 w grupie B.
Pozostaje tylko żałować, że w tak licznej grupie B nie przewidziano klasyfikacji dla najmłodszych zawodników (do lat 9) - Patryk Chełkowski był tu najlepszy, a w regatach zajął świetną 19 pozycję!

Wyniki zawodników GGR w klasie OPP gr. B w klasyfikacji open przedstawiają się następująco:
206. Oliwia Siedlecka
Kuba Kazukiewicz w klasie OPP gr. A zajął 64 miejsce.

Tradycją tych regat jest wyścig finałowy w którym bierze udział po trzech najlepszych zawodników
z każdej klasy. W wyścigu tym triumfował Filip Szmit ... jednak okazało się, że wystartował
na (wprawdzie minimalnym ale jednak) falstarcie. Zwycięzcą został Jakub Gołębiowski, który wygrał tym samym nagrodę główną jaką jest żagiel Optimista z osprzętem.
Filip jako zwycięzca gr. A odebrał historyczny już puchar przechodni tych regat i to jego imię
i nazwisko zostanie na nim wygrawerowane.