loader

Szczęśliwe życie prezesa :-)) czyli starty naszych optymistów w Piszu i Iławie 19-20.06.2010

Czworo naszych optymistycznych zawodników ścigało się w Piszu na jeziorze Roś - a ich wyniki to miód na rozkołatane serce prezesa ...

Startowało 20 zawodników, odbyły się cztery wyścigi i - w telegraficznym skrócie:
- Jula Szmit wygrała wszystkie wyścigi ... czyli właściwie nic nowego :-)
- drugie miejsce zajęła świetnie żeglująca Wiktoria Gubin
- czwartą pozycję ( na remisie z trzecią zawodniczką ) wywalczył Piotrek Dąbrowski - był też najlepszym chłopcem w tych regatach
- piąte miejsce zajął Wojtek Klimaszewski - drugi wśród chłopców !

Ale optymistyczne Giżycko błyszczało nie tylko w Piszu !

Na regatach NIVEA Błękitne Żagle w Iławie, gdzie startowało ponad 130 najmłodszych optymistów Kinga Łozak wywalczyła brązowy puchar w klasyfikacji open, była też trzecią dziewczynką w tej imprezie !!!
Ośmioletni Fifi - Filip Szmit, który w klasyfikacji open był piąty, zdobył złoto zarówno w klasyfikacji chłopców do lat 11 jak i do w klasyfikacji chłopców do lat 9 !
Michał Strupiński uplasował się na bardzo wysokiej 13 pozycji ( w open ) - wśród chłopców był szósty !
Kacper Bochan zajął 47 miejsce.
Debiutujący w żeglarskim świecie Dawid Pawlak był 63 a Dawid Dereszkiewicz - 66.

Brawo Zuchy !!! ... proszę - napiszcie swoją relację z Iławy i na zdjęcia oczywiście czekam :-))
Prezes

Ps. Startujący w Zegrzu w ostatnich w tym roku eliminacjach do OOM laserowcy nie mają niestety aż tylu powodów do zadowolenia: