loader

To był Fantastyczny Żeglarski Weekend!

W zakończonym dzisiaj Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej wywalczyliśmy trzy mistrzowskie złote medale! Przez ostatnie dni na Zalewie Wiślanym ścigało się 425 żeglarzy na 376 jednostkach z 64 klubów. Na starcie Pucharu PZŻ stanęła rekordowa liczba zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej - 22 !
Zwycięstwo Julii Szmit i Hani Dzik w klasie 420 nie stanowiło niespodzianki :-)
Dziewczyny w stawce 25 załóg wygrały pięć z ośmiu wyścigów.

W klasie Cadet na najwyższym podium stanęli Miłosz Dołęga i Staś Dann!

Paweł Pawlicki i Radek Galus uplasowali się na miejscu 10, a Bartosz Ligęza i Mateusz Ciesielski zajęli miejsce 13. W klasie Cadet rywalizowało 17 załóg.

Zwycięstwo w klasie Laser Radial ostatnim wygranym wyścigiem zapewnił sobie Wojciech Klimaszewski!

Michał Strupiński zajął miejsce 30, Piotr Dąbrowski - 32, a debiutujący wśród Radialowców Mateusz Siedlecki uplasował się na 51 pozycji.
Świetnie poradziły sobie (w stawce 46 zawodniczek) nasze dziewczyny startujące w klasie Laser 4.7. Marta Weiss wywalczyła świetną szóstą pozycję, a Julia Rogalska zajęła miejsce siódme - w klasyfikacji U17 była druga! Wiktoria Gubin zakończyła regaty na pozycji 23.
W najliczniej obsadzonej flocie (61) chłopców w klasie Laser 4.7 wyniki są następujące:
13. Daniil Fenko
46. Tomek Trajnowicz
55. Hubert Maczyszyn
56. Bartek Guz

Jędrzej Cituk w klasie Techno wśród 54 chłopców zajął 22 miejsce, a dziewczynki w stawce 22 zawodniczek uplasowały się odpowiednio:
16. Julia Fabisiak
19. Martyna Niezbecka
20. Marysia Urban

Puchar PZŻ stanowił eliminację do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Świetne wieści dotarły dzisiaj również z Zegrza! Tam regaty w klasie Optimist gr. B pokonując ponad 120 rywali i rywalek wygrałaAmelia Potejko!

Wysokie siódme miejsce zajął Kuba Kluk, Patryk Chełkowski był 19, Kamil Stemplewski - 51, Maja Cituk - 56, Hania Borkowska - 92.

Hania odebrała nagrodę dla najmłodszego zawodnika regat :-)

Wszystkim zawodnikom i ich trenerom serdecznie gratulujemy!