loader

XXXVII Puchar Arki czyli laserowy zawrót głowy :-)

XXXVII Puchar Arki tym razem odbył się we Władysławowie. Była to ważna i silnie obsadzona impreza w klasie Laser - na Bałtyku ścigało się blisko 200 zawodników z Polski, Litwy, Hong Kongu, Rosji i Ukrainy. Przeprowadzono osiem zaplanowanych wyścigów.
Laserowcy z Giżyckiej Grupy Regatowej, pod opieką trenera Cezarego Borkowskiego, pokazali klasę!
Stanowiąc chyba najliczniejszą grupę - 14 zawodników (!) wywalczyli srebro w klasyfikacji drużynowej ustępując jedynie gospodarzom!
W klasie Laser 4.7 Kobiet nie do pokonania okazała się Julia Rogalska, która przypieczętowała tym samym zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Wiktoria Gubin zakończyła rywalizację w tej klasie na pozycji 16.
W olimpijskiej klasie Laser Radial Kobiet - Magda Daniszewska i Marta Weiss zajęły odpowiednio miejsca 11 i 12.
W klasie Laser 4.7 Mężczyzn świetną szóstą lokatę zajął Kostek Sawicki (z drugiego miejsca wszedł do reprezentacji na MŚ do Belgii), 26 był Tomek Trajnowicz, 30 - Kuba Kazukiewicz i Hubert Maczyszyn - 40. W klasie Laser Radial mężczyzn po raz kolejny dominował Wojtek Klimaszewski zwyciężając tym samym w krajowych eliminacjach do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Drugie miejsce na totalnym "głodzie" żeglowania wyrwał młodym wilkom Stach Klimaszewski. Piotr Dąbrowski uplasował się na pozycji 19, Daniil Fenko - 20, Mateusz Siedlecki zajął miejsce 28, a Bartek Guz - 40.